Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9838335



*

nr 983 8335


MIXED MEDIA

T E Francis, alpine landscape, signed, 35x23,


T E Francis, alplandskap, signerad, 35x23


Estimate:

400

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday September 28 2015
at 19:34:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/9 19:23:01 1      300 kr
28/9 19:26:25 2      150 kr
28/9 19:26:25 1      200 kr (Robot)
28/9 19:27:13 2      250 kr
28/9 19:27:13 1      300 kr (Robot)
28/9 19:28:15 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alplandskap blandteknik landskap med alper landskap med berg landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med alper motiv med alperna t e francis vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr