KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13005026
*
nr 1300 5026
Alexander Langlet
(1870-1953), Sverige
Oljemålning, Häst med hökärra, Signerad, daterad -42. Olja på duk, 38x47 cm
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 19:07:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 08:39:07
1
Vinnande bud
9/1 14:06:01
2
400 kr
9/1 14:06:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Läs mer om Alexander Langlet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander langlet häst med hökärra olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alexander Langlet
nr 1300 5026
Alexander Langlet
(1870-1953), Sverige
Oljemålning, Häst med hökärra, Signerad, daterad -42. Olja på duk, 38x47 cm
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/1 08:39:07 | 1 | Vinnande bud |
| 9/1 14:06:01 | 2 | 400 kr |
| 9/1 14:06:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.Läs mer om Alexander Langlet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander langlet häst med hökärra olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



