KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327249

nr 1532 7249

Hilding Rösiö

(1902-1985), Sverige

Oljemålning, Medelhavet. Signerad. Olja på duk, 37x46 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm

Hilding Rösiö, svensk bildkonstnär född 1902, död 1985.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 3 april 2023
kl 18:50:13

Hilding Rösiö

Läs mer om Hilding Rösiö