KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16592050
nr 1659 2050
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Etsning, Signerad ej numrerad, Björkbacke. Bildmått: 16x23 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 november 2024
kl 18:25:16
18/11 18:20:13
18 nov
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman