KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16416213
nr 1641 6213
Stig Rydén
(1910-1992), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 26x19 cm, yttermått inklusive ram: 36x31 cm
Stig Rydén, svensk målare född i Stockholm 1910, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 september 2024
kl 20:56:19
9/9 20:40:48