Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 9917643



*

nr 991 7643


Skulpturer

Ett par, hundar, Bemålade, höjd: 55 cm, keramik


Kondition: slitage

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 november 2015
kl 20:07:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/10 20:22:07 1      400 kr
1/11 11:21:34 2      500 kr
1/11 13:34:19 1      800 kr
1/11 18:07:00 2      800 kr
1/11 18:07:00 1      800 kr (Budbetjänt)
1/11 18:07:35 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv hund hundar hundmotiv keramik konsthantverk skulptur skulpturer
  • 7028 Skulpturer
    10 st, Glas, Hadeland, Norge. Höjd: 5-16 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:05
  • 7055 Skulpturer
    2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:10
  • 7054 Skulpturer
    2 st, brons, Carl Einar Borgström/Axel Gute. Höjd:..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:46




Ladda ner broschyr