ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13746528
*
nr 1374 6528
Spegel
Oscar II, 77x36cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:14:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 09:34:49
1
Vinnande bud
25/1 16:04:49
2
600 kr
25/1 16:04:52
1
700 kr (Budbetjänt)
25/1 16:05:22
2
800 kr
25/1 16:05:22
1
900 kr (Budbetjänt)
25/1 16:08:24
2
1.000 kr
25/1 16:08:24
1
1.100 kr (Budbetjänt)
25/1 16:09:38
2
1.200 kr
25/1 16:09:38
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oscar ii spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1374 6528
Spegel
Oscar II, 77x36cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 09:34:49 | 1 | Vinnande bud |
25/1 16:04:49 | 2 | 600 kr |
25/1 16:04:52 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
25/1 16:05:22 | 2 | 800 kr |
25/1 16:05:22 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
25/1 16:08:24 | 2 | 1.000 kr |
25/1 16:08:24 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
25/1 16:09:38 | 2 | 1.200 kr |
25/1 16:09:38 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oscar ii spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23