KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16816069
nr 1681 6069
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 71, komposition. Olja på duk, 27x49 cm, yttermått inklusive ram: 29x52 cm
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 24 februari 2025
kl 20:37:34
21/2 08:59:14
500 kr
22/2 11:18:14
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren