KONST / Litografier / Färglitografi 14912003
nr 1491 2003
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 329/360, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 45x56 cm, yttermått inklusive ram: 63x85 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:50:43
9/9 19:29:25
700 kr
26/9 19:45:43
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm