KONST / Litografier / Färglitografi 14632136
nr 1463 2136
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Stolta stad, nr. 33. PT. Signerad. Färglitografi, 43x86 cm, yttermått inklusive ram: 64x109 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
7.400 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:50:40
3.200 kr
3.600 kr
3.800 kr
5.000 kr
5.000 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
5.600 kr
6
5.400 kr
5.600 kr (Budbetjänt)
7.200 kr
6.400 kr
6.600 kr (Budbetjänt)
7.200 kr
25 apr