KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235140
nr 1423 5140
Bertil Widbrant
(1914-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1970, fåglar. Olja på duk, 64x80cm, yttermått inklusive ram: 76x92cm
Bertil Widbrant, svensk målare född 1914, död 1988.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:14:20
300 kr
500 kr