KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521014
nr 1152 1014
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Salita san Bernardo, Lavagna, signerad, olja på pannå, 55x46 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:22:47
11/12 15:38:19
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo