KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325137

nr 1432 5137

Tore Wideryd

(1908-1992), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -61, Stilleben. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 35x31 cm

Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 22 november 2021
kl 20:32:00

22/11 18:45:13 1      300 kr
22/11 20:27:00 2      Vinnande bud

Tore Wideryd

Läs mer om Tore Wideryd