KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577354
nr 1457 7354
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad. Olja på duk, 40x72 cm, yttermått inklusive ram: 51x83 cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 28 mars 2022
kl 19:32:19
28/3 18:43:32
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann