KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13417257
nr 1341 7257
Knut Janson
(1882-1966), Sverige
Oljemålning, Parklandskap med hus. Signerad, daterad -48. Olja på duk, 19x24 cm
Kondition: skadad ram
Knut Janson, svensk bildkonstnär född 1882, död 1966.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 17 augusti 2020
kl 19:04:36
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)