Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 12396125



*

nr 1239 6125


Per Adalbert von Rosen

(f. 1953), Sverige


2 pcs, Per Adalbert von Rosen (b. 1953), Sweden. Tre kronor, signed, sheet: 29x21 ca,


MIXED MEDIA, 2 st, Tre kronor, Signerade, bladets mått: 29x21 ca


Per Adalbert von Rosen, born 1953 in Stockholm, Swedish painter and graphic artist.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday Mars 4 2019
at 19:45:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
26/2 14:18:31 1      300 kr
26/2 23:30:54 2      150 kr
26/2 23:30:54 1      200 kr (Robot)
4/3 18:00:57 3      250 kr
4/3 18:00:57 1      300 kr (Robot)
4/3 18:37:30 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Per Adalbert von Rosen

Per Adalbert von Rosen, born 1953 in Stockholm, Swedish painter and graphic artist.

Read more about Per Adalbert von Rosen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tre kronor vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr