KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17176076

nr 1717 6076

David Wallin

(1876-1957), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1904, Bergslandskap. Olja på pannå, 20x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x42 cm

David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 18 augusti 2025
kl 19:58:31

David Wallin

Läs mer om David Wallin