KONST / Litografier / Färglitografi 12858613
*
nr 1285 8613
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Färglitografi, Signerad, numrerad 290/300. Motivet: 70,5x51cm
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:47:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 14:47:48
1
3.200 kr
25/10 23:06:10
2
3.800 kr
28/10 08:40:51
3
3.600 kr
28/10 08:40:51
2
3.800 kr (Budbetjänt)
28/10 08:41:06
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Klassiska
28 okt
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
*
Salvador DalÃ
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Klassiska
nr 1285 8613
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Färglitografi, Signerad, numrerad 290/300. Motivet: 70,5x51cm
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 14:47:48 | 1 | 3.200 kr |
25/10 23:06:10 | 2 | 3.800 kr |
28/10 08:40:51 | 3 | 3.600 kr |
28/10 08:40:51 | 2 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
28/10 08:41:06 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
28 okt
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09