KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12826360
*
nr 1282 6360
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Etsning, Signerad, daterad 1900. Motivet: 33x54,5cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2019
kl 20:17:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 16:44:43
1
100 kr
21/10 19:13:38
2
150 kr
21/10 20:04:19
1
200 kr
21/10 20:12:36
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Läs mer om Carl Locher
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl locher danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danskt etsning etsningar europa grafik norden skandinavien skandinavisk
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Läs mer om Carl Locher
nr 1282 6360
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Etsning, Signerad, daterad 1900. Motivet: 33x54,5cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/10 16:44:43 | 1 | 100 kr |
| 21/10 19:13:38 | 2 | 150 kr |
| 21/10 20:04:19 | 1 | 200 kr |
| 21/10 20:12:36 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död pÃ¥ Skagen 1915.Läs mer om Carl Locher
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl locher danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danskt etsning etsningar europa grafik norden skandinavien skandinavisk
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



