KONST / Litografier / Färglitografi 9996374
nr 999 6374
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi, Claes Folcker (f. 1940), 259/360, skärgårdsmotiv, signerad, motivet: 50x72
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 december 2015
kl 18:59:48
300 kr
400 kr
500 kr
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker