ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6994365
*
nr 699 4365
Spegel
i tavelram, höjd: 100
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 17:58:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/5 20:08:14
1
100 kr
27/5 19:29:53
2
300 kr
27/5 23:26:01
3
200 kr
27/5 23:26:14
3
300 kr
27/5 23:26:28
3
400 kr
28/5 00:04:02
4
500 kr
30/5 13:11:44
5
700 kr
30/5 13:53:04
4
600 kr
30/5 13:53:55
4
700 kr
30/5 16:59:50
4
750 kr
30/5 17:53:40
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: i tavelram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 699 4365
Spegel
i tavelram, höjd: 100
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/5 20:08:14 | 1 | 100 kr |
| 27/5 19:29:53 | 2 | 300 kr |
| 27/5 23:26:01 | 3 | 200 kr |
| 27/5 23:26:14 | 3 | 300 kr |
| 27/5 23:26:28 | 3 | 400 kr |
| 28/5 00:04:02 | 4 | 500 kr |
| 30/5 13:11:44 | 5 | 700 kr |
| 30/5 13:53:04 | 4 | 600 kr |
| 30/5 13:53:55 | 4 | 700 kr |
| 30/5 16:59:50 | 4 | 750 kr |
| 30/5 17:53:40 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: i tavelram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



