Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 14641013



*

nr 1464 1013


Spegel

Inköpt på Firma Svenskt Tenn. Bambu och rotting. Genombruten kant i vågmönster, 45x45cm


Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 april 2022
kl 19:52:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/4 09:26:49 1      2.200 kr
13/4 00:18:42 2      2.200 kr
13/4 00:18:42 1      2.200 kr (Budbetjänt)
14/4 22:47:27 3      Vinnande bud
17/4 10:57:55 2      3.600 kr
17/4 10:57:55 3      3.800 kr (Budbetjänt)
22/4 22:36:26 2      4.000 kr
22/4 22:36:27 3      4.200 kr (Budbetjänt)
22/4 22:37:52 2      4.400 kr
22/4 22:37:52 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Klassiska
  • 25 apr

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...



Läs mer om Klassiska
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bambu och rotting spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    Förgylld, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6419 Spegel
    Rokokostil, förgylld, 136x53
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr