KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15218264
nr 1521 8264
Märta Ehrenkrona-Jägerskiöld
(1905-1992), Sverige
Signerad, daterad 1937. Blandteknik, 42x25 cm, yttermått inklusive ram: 55x38 cm
Märta Ehrenkrona-Jägerskiöld, född 1905 i Mjölby, död 1992, svensk målare.
måndag 13 februari 2023
kl 20:55:41
Märta Ehrenkrona-Jägerskiöld
Läs mer om Märta Ehrenkrona-Jägerskiöld