KONST / Litografier / Färglitografi 14409070
nr 1440 9070
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Sandhamn. Signerad, numrerad 114/260. Färglitografi, bildmått: 54x72, yttermått inklusive ram: 68x85 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:11:27
16/12 11:46:29
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker