Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8461533



*

nr 846 1533


MIXED MEDIA (F)

A Kurkowski, signed, 1960, subject size: 61x39,


A Kurkowski, Signerad, 1960, motivets mått: 61x39


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday September 16 2013
at 18:15:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/9 22:11:57 1      150 kr
16/9 18:06:27 2      150 kr
16/9 18:06:56 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: a kurkowski akvarell akvareller blandteknik vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr