KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14088549
nr 1408 8549
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, stadsmotiv. Olja på pannå, 49x59cm, yttermått inklusive ram: 66x78cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juli 2021
kl 18:15:57
19/7 18:03:05