Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 5521396



*

nr 552 1396


Spegel

rokokostil, höjd: 118


Utrop:

300 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 november 2008
kl 19:44:40


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/11 19:29:21 1      300 kr
17/11 15:27:17 2      350 kr
17/11 17:11:55 1      400 kr
17/11 17:28:30 3      500 kr
17/11 18:19:19 4      700 kr
17/11 18:28:13 1      600 kr
17/11 18:31:18 1      700 kr
17/11 18:35:21 4      Vinnande bud
17/11 18:55:39 1      750 kr


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:24
  • 6674 Spegel
    förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 19:16
  • 6036 Spegel
    förgylld ram, 84x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:23




Ladda ner broschyr