KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17177049
nr 1717 7049
Axel Österberg
(1866-1952), Sverige
Akvarell, Ugglor. Signerad, daterad 1927,29x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x35 cm
Axel Österberg, svensk målare född 1866, död 1952.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 18 augusti 2025
kl 20:51:18
500 kr