KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13062173
*
nr 1306 2173
Torsten Bergmark
(1920-1996), Sverige
Akvarell, Växter, monogramsignerad och daterad -81, ca 34x49 cm
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 18:46:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 18:26:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Torsten Bergmark
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Läs mer om Torsten Bergmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten bergmark vattenfärg växter
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
*
Torsten Bergmark
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
Läs mer om Torsten Bergmark
nr 1306 2173
Torsten Bergmark
(1920-1996), Sverige
Akvarell, Växter, monogramsignerad och daterad -81, ca 34x49 cm
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/2 18:26:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Torsten Bergmark
Torsten Bergmark, svensk bildkonstnär född 1920, död 1996 .Läs mer om Torsten Bergmark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten bergmark vattenfärg växter
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03



