KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16991037

nr 1699 1037

Jean-Frédéric Schall (tillskriven). 1700-/1800-tal. Motiv från Mauritius efter Jacques Henri Bernardin de Saint-Pierres bok "Paul et Virginie". Ej signerad. Olja på duk, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 5 maj 2025
kl 20:25:34

28/4 23:34:14 1      3.000 kr
29/4 19:15:11 2      Vinnande bud