ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5133300
*
nr 513 3300
Spegel
Venetiansk-stil, höjd: 105
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 mars 2008
kl 16:17:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 02:11:40
1
700 kr
9/3 17:31:04
2
1.500 kr
9/3 18:50:00
3
1.500 kr
9/3 18:56:11
4
3.600 kr
10/3 14:21:58
5
3.000 kr
10/3 14:22:36
5
3.500 kr
10/3 14:23:09
5
3.700 kr
10/3 15:59:47
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk-stil
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 513 3300
Spegel
Venetiansk-stil, höjd: 105
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 mars 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/3 02:11:40 | 1 | 700 kr |
| 9/3 17:31:04 | 2 | 1.500 kr |
| 9/3 18:50:00 | 3 | 1.500 kr |
| 9/3 18:56:11 | 4 | 3.600 kr |
| 10/3 14:21:58 | 5 | 3.000 kr |
| 10/3 14:22:36 | 5 | 3.500 kr |
| 10/3 14:23:09 | 5 | 3.700 kr |
| 10/3 15:59:47 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk-stil
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



