KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424312
*
nr 1442 4312
Eva Hallström
(1942-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2022
kl 20:42:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 15:27:19
1
100 kr
12/1 18:04:18
2
150 kr
17/1 18:01:51
3
Vinnande bud
17/1 18:08:58
2
250 kr
17/1 18:08:58
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Eva Hallström
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Läs mer om Eva Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eva hallström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:48
*
Eva Hallström
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Eva Hallström
nr 1442 4312
Eva Hallström
(1942-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/1 15:27:19 | 1 | 100 kr |
| 12/1 18:04:18 | 2 | 150 kr |
| 17/1 18:01:51 | 3 | Vinnande bud |
| 17/1 18:08:58 | 2 | 250 kr |
| 17/1 18:08:58 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Eva Hallström
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.Läs mer om Eva Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eva hallström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:48



