KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327202

nr 1532 7202

Per Sonne

(1906-1996), Danmark

Oljemålning, Kanalmotiv. Monogramsignerad. Olja på duk, 60x76 cm, yttermått inklusive ram: 79x96 cm

Per Sonne, dansk bildkonstnär född 1906, död 1996.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 3 april 2023
kl 20:12:49

3/4 19:09:13 1      Vinnande bud

Per Sonne

Läs mer om Per Sonne