Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Glass painting 12135016



*

nr 1213 5016


GLASS PAINTING

Man och Kvinna. China, 1800-talets först hälft, 50x34 cm,


Man och Kvinna. Kina, 1800-talets först hälft, 50x34 cm


Withdrawn

Auction date:

Monday October 29 2018
at 20:02:10



  • Klassiska
  • Oct 29

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...

Read more about Klassiska
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien glasmålning kina kinesisk kinesiskt man och kvinna vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr