KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13955491

nr 1395 5491

Gösta Sundvall

(1900-1957), Sverige

Oljemålning, Signerad, strand. Olja på pannå, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 35x43cm

Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 3 maj 2021
kl 20:23:53

Gösta Sundvall

Läs mer om Gösta Sundvall
Rörstrand