KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8703520
*
nr 870 3520
Träsnitt
oidentifierad konstnär, 3 st, Kina, 36 x 29
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:07:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 19:54:55
1
500 kr
20/1 18:44:02
2
450 kr
20/1 19:02:51
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Träsnitt
nr 870 3520
Träsnitt
oidentifierad konstnär, 3 st, Kina, 36 x 29
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/1 19:54:55 | 1 | 500 kr |
| 20/1 18:44:02 | 2 | 450 kr |
| 20/1 19:02:51 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



