KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12757166
*
nr 1275 7166
Lennart Lundegårdh
(1934-2009), Sverige
Akvareller, 3 st, FÃ¥glar, signerad. 15x15 ca
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:30:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 23:08:30
1
150 kr
16/9 18:25:32
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Lundegårdh
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar lennart lundegårdh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:04
*
Lennart Lundegårdh
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
nr 1275 7166
Lennart Lundegårdh
(1934-2009), Sverige
Akvareller, 3 st, FÃ¥glar, signerad. 15x15 ca
Lennart Lundegårdh, svensk journalist och målare född 1934, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 23:08:30 | 1 | 150 kr |
| 16/9 18:25:32 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Lundegårdh
Lennart LundegÃ¥rdh, svensk journalist och mÃ¥lare född 1934, död 2009.Läs mer om Lennart LundegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar lennart lundegårdh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:04



