![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7451395
*
nr 745 1395
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvareller, 4 st, Fanny Hjelm (1858-1944), motiv från Utö, signerade, motivets mått: c: a 2x4
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 18:13:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 00:43:34
1
100 kr
3/3 17:57:16
2
150 kr
4/3 18:08:07
3
Vinnande bud
4/3 22:42:05
4
450 kr
4/3 22:42:27
4
550 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm skärgårdsmotiv stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utö vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Fanny Hjelm
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
nr 745 1395
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvareller, 4 st, Fanny Hjelm (1858-1944), motiv från Utö, signerade, motivets mått: c: a 2x4
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/3 00:43:34 | 1 | 100 kr |
3/3 17:57:16 | 2 | 150 kr |
4/3 18:08:07 | 3 | Vinnande bud |
4/3 22:42:05 | 4 | 450 kr |
4/3 22:42:27 | 4 | 550 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fanny hjelm skärgårdsmotiv stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utö vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25