KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17112120
nr 1711 2120
Svea Nyman
(1902-1986), Sverige
Sommarblomster. Signerad. Akvarell, 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 28x36 cm
Svea Nyman, svensk bildkonstnär född 1902, död 1986.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 juni 2025
kl 18:21:17
23/6 12:58:30