KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16417099

nr 1641 7099

Rolf Smedman

(1929-2000), Sverige

Akvarell, Diptyk, sod, "Gibraltar lake, Alaska, 1976". Yttermått inklusive ram: 38x55 cm. Signerad

Rolf Smedman, svensk målare och författare, född i Njurunda 1929, död 2000.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 9 september 2024
kl 18:35:31

Rolf Smedman

Läs mer om Rolf Smedman