KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16417099
nr 1641 7099
Rolf Smedman
(1929-2000), Sverige
Akvarell, Diptyk, sod, "Gibraltar lake, Alaska, 1976". Yttermått inklusive ram: 38x55 cm. Signerad
Rolf Smedman, svensk målare och författare, född i Njurunda 1929, död 2000.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 9 september 2024
kl 18:35:31
700 kr
Rolf Smedman
Läs mer om Rolf Smedman