KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16569186
nr 1656 9186
Per Wilhelm Cedergren
(1823-1896), Sverige
Skärgårdsmotiv, Signerad. Akvarell, 12x16 cm, yttermått inklusive ram: 24x32 cm
Per Wilhelm Cedergren, svensk bildkonstnär född 1823, död 1896.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 11 november 2024
kl 20:32:16
11/11 18:52:21
600 kr
11/11 20:27:16
Per Wilhelm Cedergren
Läs mer om Per Wilhelm Cedergren