nr 1390 1010
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, daterad 1947, "Majkväll i Kungälv". Motivet: 38x57cm, yttermått inklusive ram: 53x72cm, akvarell
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:49:03
12/4 20:44:03
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman