KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8691548
*
nr 869 1548
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd (1915-2002), "Perspective Japonaise no 425 aag, bladets mått: 38 x 28
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2014
kl 18:32:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 15:16:42
1
Vinnande bud
13/1 15:44:44
2
1.600 kr
13/1 15:45:41
2
1.800 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 869 1548
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd (1915-2002), "Perspective Japonaise no 425 aag, bladets mått: 38 x 28
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/1 15:16:42 | 1 | Vinnande bud |
| 13/1 15:44:44 | 2 | 1.600 kr |
| 13/1 15:45:41 | 2 | 1.800 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



