KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14401008
*
nr 1440 1008
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Brygga & eka. Signerad, daterad 1943,61x47, yttermått inklusive ram: 69x54, akvarell
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 18:32:05
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller brygga & eka europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Lennart Segerstråle
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
nr 1440 1008
Lennart Segerstråle
(1892-1975), Finland
Brygga & eka. Signerad, daterad 1943,61x47, yttermått inklusive ram: 69x54, akvarell
Kondition: spricka i pappret
Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Konstnär/Designer
Lennart Segerstråle
Lennart SegerstrÃ¥le, född 1892, död 1975, finlandssvensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Lennart SegerstrÃ¥le
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller brygga & eka europa europeisk finland lennart segerstråle norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



