KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10962063
*
nr 1096 2063
Lenke Rothman
(1929-2008), Sverige
Akvarell, Lenke Rothman (1929-2008), "Liv i marmor", -69, motivet: 22x16
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 18:00:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 10:37:38
1
200 kr
18/3 06:58:42
2
300 kr
18/3 20:47:28
1
300 kr
18/3 20:47:28
2
300 kr (Budbetjänt)
18/3 20:49:02
1
400 kr
19/3 23:11:20
3
500 kr
20/3 12:17:49
1
600 kr
20/3 17:33:38
3
700 kr
20/3 17:44:22
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lenke Rothman
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Läs mer om Lenke Rothman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lenke rothman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22
*
Lenke Rothman
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lenke Rothman
nr 1096 2063
Lenke Rothman
(1929-2008), Sverige
Akvarell, Lenke Rothman (1929-2008), "Liv i marmor", -69, motivet: 22x16
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/3 10:37:38 | 1 | 200 kr |
| 18/3 06:58:42 | 2 | 300 kr |
| 18/3 20:47:28 | 1 | 300 kr |
| 18/3 20:47:28 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 18/3 20:49:02 | 1 | 400 kr |
| 19/3 23:11:20 | 3 | 500 kr |
| 20/3 12:17:49 | 1 | 600 kr |
| 20/3 17:33:38 | 3 | 700 kr |
| 20/3 17:44:22 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lenke Rothman
Lenke Rothman-Arnér, svensk mÃ¥lare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.Läs mer om Lenke Rothman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lenke rothman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:22



