Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10962063



*

nr 1096 2063


Lenke Rothman

(1929-2008), Sverige


Akvarell, Lenke Rothman (1929-2008), "Liv i marmor", -69, motivet: 22x16


Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 mars 2017
kl 18:00:07


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/3 10:37:38 1      200 kr
18/3 06:58:42 2      300 kr
18/3 20:47:28 1      300 kr
18/3 20:47:28 2      300 kr (Budbetjänt)
18/3 20:49:02 1      400 kr
19/3 23:11:20 3      500 kr
20/3 12:17:49 1      600 kr
20/3 17:33:38 3      700 kr
20/3 17:44:22 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Lenke Rothman

Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.

Läs mer om Lenke Rothman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lenke rothman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr