KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16108062
*
nr 1610 8062
Karl-Erik Forsberg
(1914-1995), Sverige
Skärgård. Signerad, akvarell, daterad - 73,53x83 cm, yttermått inklusive ram: 66x98 cm
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 19:17:40
- Konstnär/Designer
Karl-Erik Forsberg
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Läs mer om Karl-Erik Forsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller karl-erik forsberg skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Karl-Erik Forsberg
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
Läs mer om Karl-Erik Forsberg
nr 1610 8062
Karl-Erik Forsberg
(1914-1995), Sverige
Skärgård. Signerad, akvarell, daterad - 73,53x83 cm, yttermått inklusive ram: 66x98 cm
Kondition: skadad, saknar skyddsglas
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och målare född 1914, död 1995.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Konstnär/Designer
Karl-Erik Forsberg
Karl-Erik Forsberg, svensk svensk grafisk formgivare, typograf, kalligraf och mÃ¥lare född 1914, död 1995.Läs mer om Karl-Erik Forsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller karl-erik forsberg skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



