KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16292099
nr 1629 2099
Ingegerd Beskow
(1887-1978), Sverige
Signerad, Stockholmsmotiv. Akvarell, bildmått: 34x49 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
Ingegerd Beskow, född 1887, död 1978, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:23:42
7/6 22:22:00
7/6 22:23:01
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer