KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14072153

nr 1407 2153

Hulda Schenson

(1848-1941), Sverige

Kyrkointeriör, 1800-tal. Signerad. Akvarell, motivet: 52x40 cm, yttermått inklusive ram: 60x48 cm

Hulda Schenson, svensk målare född i Uppsala 1848, död i Nynäshamn 1941.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 5 juli 2021
kl 18:28:33

2/7 09:07:14 1      Vinnande bud

Hulda Schenson

Läs mer om Hulda Schenson