KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9031220

nr 903 1220

Henning Ståhlberg

(1888-1953), Sverige

Akvarell, Henning Ståhlberg (1888-1953), Stockholmsmotiv, signerad -33, 40x49

Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.

Utrop:

400 kr

Såld:

150 kr

måndag 28 juli 2014
kl 18:02:52

19/7 09:49:13 1      100 kr
19/7 20:33:20 2      Vinnande bud

Henning Ståhlberg

Läs mer om Henning Ståhlberg