KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16284151
nr 1628 4151
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
"Havsörnar". Signerad, Utställd på: Höganäs museum 1984 & Naturhistoriska museet Göteborg 1984. Akvarell, bildmått: 49x71 cm, yttermått inklusive ram: 65x87 cm
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:34:32
1.000 kr
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr